wczytywanie strony
 
ul. Pomorska 3/9, 45-321 Opole
+48 609 825 055
kontakt@o-media.pl

#9 Stresuj się mądrze

  Jeśli do tej pory sądziłeś/sądziłaś, że stres jest szkodliwy, więc należy go za wszelką cenę unikać i ograniczać, to masz niepełne dane. Stres owszem, szkodzi, ale tylko osobom, które wierzą, że stres szkodzi!

  Jeśli masz wrażenie, że stres Cię przerasta, izoluje od innych ludzi i jest bez sensu, to stres istotnie będzie dla Ciebie szkodliwy. Jeśli jednak zmienisz swoje nastawienie, stres okaże się pomocny. Kluczowe jest Twoje nastawienie.

  Szerokie badania nad stresem, prowadzone w ostatnich latach pokazują, że warto akceptować stres i wykorzystywać z pożytkiem dla siebie.

  Dzięki stresowi możemy się stawać bystrzejsi, silniejsi i odnosić sukcesy. Stres pomaga się uczyć i rozwijać. Stres dodaje odwagi i zwiększa współczucie.

  Zmieniając myślenie o stresie stajemy się zdrowszymi i szczęśliwszymi ludźmi.

  Akceptacja stresu pozwala zyskać pewność siebie, zastąpić lęk odwagą, a izolowanie się od innych bliskością. Nie trzeba pozbywać się stresu, by dostrzec sens w różnych trudnych sytuacjach, w których się znajdujemy. Pozytywne nastawienie do stresu pozwala nam realizować swoje plany i podejmować wyzwania.

  W kolejnym odcinku podpowiem Ci, jak znaleźć motywację do zmiany.

   

  Listen to "Stresuj się mądrzequot; on Spreaker.

   

  Inspiracje:

  1.    Kelly McGonigal, „Siła stresu. Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie”, Sensus, 2015.

   


  Kalendarz szkoleń

  Chcesz poznać terminy najbliższych szkoleń online. Wszystkie wydarzenia są publikowane z wyprzedzeniem. Informacje znajdziesz także na profilu O-media na Facebooku.

  +48 609 825 055  Masz pytania?