Jeśli masz wrażenie, że Twój partner unika wysyła Ci mieszane sygnały i sama nie wiesz, co myśleć o Waszym związku, ten odcinek jest dla Ciebie. Powiem Ci, jak rozpoznać unikający styl przywiązania.
Dwa kryteria, czyli poziom lęku i stopień bliskości decydują o tym, jaki reprezentujemy styl przywiązania w związku. Jeśli masz niski poziom lęku i nie unikasz bliskości, reprezentujesz styl bezpieczny, podobnie jak większość populacji. Obyś trafiła na osobę bezpieczną, bez trudu stworzycie szczęśliwy związek.
Znacznie trudniej jest z partnerem lękowym, który ma wysoki poziom lęku, uwielbia bliskość, ale jest niepewny, stroi fochy, wszystko bierze do siebie, jest zazdrosny i boi się odrzucenia. A jeszcze trudniej z partnerem unikającym, który wysyła mieszane sygnały, ceni sobie swoją niezależność, okazuje Ci lekceważenie, stale podkreśla granice w związku i nie potrafi powiedzieć, co właściwie dzieje się pomiędzy Wami dzieje. Często uzasadnia swoją postawę związkiem ze swoją ex, „lizaniem ran po rozwodzie”, albo generalizującą uwagą o kobietach, np. „wszystkie kobiety są takie same i chcą tylko jednego”.
Listen to "Romantyczna miłość to mitquot; on Spreaker.
Jeśli zainteresował Cię ten temat, zapraszam na stronę kosowska-korniak.pl
oraz na fanpage na Instagramie @relacjenazakrecie.
Pobierzesz tam kwestionariusz, który pomoże Ci rozpoznać swój styl przywiązania oraz styl twojego partnera.
Inspiracje:
Amir Levine, Rachel Heller, Partnerstwo bliskości. Jak teoria więzi pomoże Ci stworzyć szczęśliwy związek, Feeria, 2021.