wczytywanie strony
 
ul. Pomorska 3/9, 45-321 Opole
+48 609 825 055
kontakt@o-media.pl

Mediacje

Poszukujesz doświadczonego mediatora? Zależy Ci na rozwiązaniu konfliktu prywatnego lub zawodowego?


Jestem mediatorem sądowym

Prowadzę mediacje rodzinne, mediacje cywilne, mediacje gospodarcze, mediacje pracownicze i mediacje karne. Słucham ludzi i pomagam im się usłyszeć. Wiesz, co jest siłą mediacji? Jest blisko 13 razy szybsza od postępowania sądowego i generuje blisko 4-5 razy mniejsze koszty!


Ewa Kosowska-Korniak

Na czym polega mediacja?

Jest to umiejętnie przeprowadzona rozmowa w obecności bezstronnej osoby trzeciej, która tworzy nie tylko przestrzeń fizyczną do rozmowy, ale także przestrzeń emocjonalną, dzięki której osoby skonfliktowane uczą się SŁUCHAĆ siebie nawzajem.

Wypracowywanie rozwiązania wymaga stworzenia przez mediatora atmosfery sprzyjającej budowaniu porozumienia, gdzie zasady, wzajemne oczekiwania i granice są jasno zarysowane. Mediator powinien sprawić, by decyzje podejmowane przez strony były decyzjami kształtującymi, podejmowanymi na bazie pełnego poczucia bezpieczeństwa

Zapisy ugody są czymś wypracowanym przez uczestników mediacji, czymś co jest dla nich satysfakcjonujące i tak naprawdę tylko to się liczy. Ugoda zawarta przed mediatorem w mediacji umownej jest przesyłana do sądu do zatwierdzenia – wówczas nabiera mocy wyroku sądowego.

Kalendarz szkoleń

Chcesz poznać terminy najbliższych szkoleń online. Wszystkie wydarzenia są publikowane z wyprzedzeniem. Informacje znajdziesz także na profilu O-media na Facebooku.

+48 609 825 055Masz pytania?