wczytywanie strony

  Kolejny krok do Zbudowania Samego Siebie i zadbania o swój dobrostan psychiczny to umiejętność zadbania o swoje granice i odwaga do dokonania zmiany. Odwaga do wyjścia ze strefy komfortu i zmierzenia się z czymś nowym. Aby coś zmienić w swoim życiu, trzeba coś zmienić! Nawet jedną drobną rzecz, na przykład sposób spędzenia weekendu. Przekonasz się,  że każda Twoja samodzielna decyzja nawet w tak pozornie prostej sprawie, może stać się silnym motywatorem i zachętą do podejmowania kolejnych wyzwań. Może dodać Ci skrzydeł! Stanie się to możliwe, dzięki asertywności, czyli umiejętności, która chroni nas przed wchodzeniem w toksyczne relacje oraz w rolę ofiary manipulacji. Pozwala zadbać o własne dobro i bronić własnego interesu w sposób, który otoczenie przyjmuje najpierw ze zdumieniem i lekkim buntem, potem z szacunkiem i zrozumieniem.

  Krok 2 i 3 to przejęcie odpowiedzialności za to, co dzieje się w Twoim życiu.

  Co proponujemy?

  Udział w dwudniowych zajęciach z cyklu warsztatów kompetencji psychospołecznych „Zbuduj siebie” zatytułowanych „Krok 2 i  3: Dasz sobie radę !”

  Gdzie i kiedy?

  Le Niwki, 21-22 września 2019, godz. 10.00-17.00.

  Le Niwki to urocze gospodarstwo agroturystyczne w Niwkach (gmina Chrząstowice), ul. Wiejska 44. Miejsce stworzone przez Basię i Krzyśka Woźniaków z miłości i pasji, blisko Natury, w otoczeniu pięknych przedmiotów.

  Z kim?

  Ewa Kosowska-Korniak

  Pasjonatka mediacji, dobrej rozmowy, uważności na drugiego człowieka. Jej celem jest inspirowanie innych do pracy nad sobą i swoimi relacjami z otoczeniem. Do zmiany która rozpoczyna się w nas samych...Dr nauk prawnych, mediatorka sądowa, specjalistka ds. Public Relations, dziennikarka, trenerka warsztatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Specjalizuje się w szkoleniach z kompetencji miękkich

  Dariusz Rogowicz

  Trener kompetencji postaw: innowacyjności, kreatywności i pracy zespołowej. Specjalizuje się w komunikacji społecznej. Żołnierz zawodowy z 25-letnim stażem, weteran wojskowych misji zagranicznych w Macedonii, Kosovie, Afganistanie czy w Afryce, a zarazem pedagog specjalny i nauczyciel przedmiotowy na wszystkich szczeblach edukacyjnych, lubiący wyzwania.

  Rewalidacja uczniów SPE jest jego pasją, pracuje metodą arteterapii i socjoterapii. Swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje także jako nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. W pracy terapeutycznej dba o zamianę emocji w kreatywne działanie.  

  Jak? W grupie liczącej 8-20 osób (stąd liczba miejsc ograniczona), metodą warsztatową, stacjonarnie, a jeśli tak podpowie nam serce, to plenerowo. W dębowej alei, brzozowym zagajniku, na łące…

  Co zabrać na warsztaty? Dobry humor, pogodne nastawienie, otwartość i luz.

  Co otrzymasz w ramach zajęć? Znakomitych trenerów, możliwość indywidualnych konsultacji, nieograniczony dostęp do kawy, herbaty, napojów, ciastek i owoców, wegetariański lunch, przyrządzony przez Basię, możliwość zrelaksowania się w pięknej przestrzeni.

  Co w programie?

  1. Kto jak nie ja? Nie dam się

  Dlaczego nie zawsze zachowujemy się, tak jak chcemy?

  Jak uwolnić się od ograniczających przekonań?

  Jak wyrażać uczucia i zapobiegać konfliktom?

  Jak nie dać się wciągnąć do gry?

  Jak radzić sobie z krytyką i… komplementami?

  Jak wyrażać pozytywne uczucia?

  Jak zadbać o swoje prawa z szacunkiem do siebie i do innych?

  Jak budować zdrowe relacje z otoczeniem prywatnym i zawodowym?

  1. Praca nad sobą, czyli dasz sobie radę!

  - weź odpowiedzialność za swoje życie

  - spisz swoje marzenia

  - stawiaj cele i planuj z wizją końca

  - koncentruj się na tym co najważniejsze

  - szukaj porozumienia na zasadach wygrana-wygrana

  - daj sobie prawo do popełniania błędów i wyciągania z nich mądrych wniosków

   

  1. Współpraca z otoczeniem, czyli dasz sobie rade, ale nie sam!

  Nasza osobista efektywność, skuteczność, osiąganie celów jest możliwa przy współpracy z innymi. Sami możemy osiągnąć bardzo dużo, ale przy współpracy z innymi jeszcze więcej. Wspólna realizacja celów jest efektywna ze względu na efekt synergii. Dzielenie się wzajemnymi pomysłami, zasobami, współdziałanie powoduje, że 2 + 2 nie daje 4, a raczej 40.

   

  1. Troska o równowagę i harmonię w życiu, czyli nie samą pracą człowiek żyje.

  Aby być efektywnym należy szukać równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Poświęcanie się tylko pracy powoduje, że przestajemy być efektywnymi. Należy szukać balansu i wolny czas efektywnie wykorzystywać na sen, sport, bliskich, rozwój osobisty. To także sposób na radzenie sobie ze stresem i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu!

  Jak się zapisać? W dwóch krokach: 1. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Opłacenie przesłanej na maila faktury proforma. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność kompletnych, opłaconych zgłoszeń.

  Ile to kosztuje? Cena wynosi 390 zł + VAT 23%. 479,70 zł brutto

  Masz pytania? Chcesz zapytać o szczegóły? Dzwoń, pisz: kontakt@o-media.pl; 608 482 020

  Dorota Michniewicz-Rybarz, Dyrektor ds. szkoleń Instytutu Komunikacji O-Media. Organizatorzy: Instytut Komunikacji O-Media, Le Niwki.

   

  „Wszystko, co robimy w życiu wymaga odwagi. Nawet zapisanie się na warsztaty kompetencji miękkich może okazać się sporym wyzwaniem, gdyż jest to inwestycja w siebie, wymagająca odwagi, przełamania naszych dotychczasowych strategii działania i przyznania przed samym sobą, że czegoś mi brakuje, że gdzieś robię błąd oraz pokonania wewnętrznego lęku, który jest czymś zupełnie naturalnym… Po warsztatach wszystko się zmieni! Dzięki sile grupy i procesu grupowego poczujesz odwagę do tego, by działać i wiarę w to, źe masz wpływ na swoje życie i możesz je kształtować tak, jak chcesz!”

  Ewa Kosowska-Korniak