wczytywanie strony

FOTOGRAFIA PRODUKTOWA I PRASOWA

  Szkolenie – 8 godzin, w tym dwie przerwy 15 min. 

  Grupa od 12 do 20 osób

  1. Wprowadzenie do fotografii

  Poznaj swój aparat. Podstawy fotografii, omówienie zagadnień technicznych. Przedstawienie funkcji aparatu i programów tematycznych. Podstawy kadrowania.

  Aparat w smartfonie: aplikacje, zagadnienia dot. wykonywania zdjęć telefonem.

   

  1. Zasady komponowania zdjęć. Składowe obrazu. Reguły kompozycji.

   

  Podstawy portretu

  Fotografia produktowa (opanowanie techniki doskonałego sfotografowania przedmiotu niezależnie od jego rodzaju, powierzchni czy wielkości; tworzenie domowego studia fotograficznego), Fotografia reporterska, Fotografowanie architektury.

   

  1. Światło w fotografii. Jak wykorzystać światło naturalne. Czy istnieje zła pogoda? Rola koloru w zdjęciach.

   

  Realizacja zdjęć w plenerze i wewnątrz pomieszczenia, praca z lampą błyskową, blendą.

  Jak wykorzystać światło zastane?

   

  1. Selekcja zdjęć, obróbka fotograficzna

  2. Wywoływanie plików RAW w programie Adobe Photoshop Lightroom. prowadzenie cyfrowego archiwum . Retuszowanie zdjęć, ustawianie kontrastu, wyostrzanie zdjęć. Kalibracja.

   

  Trener:

   

  Sławomir Mielnik

  Fascynuje go fotografia, za którą podąża od ponad 20 lat. Fotografuje ludzi, z którymi uwielbia rozmawiać.

  Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Fotografia oraz Fotografię na Wydziale Operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. 20 lat zawodowej pracy jako fotoreporter w Gazecie Wyborczej i Nowej Trybunie Opolskiej. Jest współzałożycielem Fundacji 2.8 zajmującej się rozpowszechnianiem wiedzy nt. fotografii oraz współorganizatorem Opolskiego Festiwalu Fotografii. Zdobywca kilkudziesięciu nagród fotograficznych, krajowych jak i zagranicznych, m.in. w Londynie, Tokyo, Moskwie czy Los Angeles. Jako artysta pokazywany był na przeszło pięćdziesięciu wystawach. Zawodowo zajmuje się także filmowaniem i prowadzeniem warsztatów fotograficznych.