wczytywanie strony

Eksperci

  Dr Ewa Kosowska-Korniak

  Specjalizuje się w warsztatach kompetencji psychospołecznych z autoprezentacji i wystąpień publicznych, umiejętnie łącząc techniki warsztatowe z wiedzą prawniczą, doświadczeniem dziennikarskim oraz praktyką w sferze public relations. Dr nauk prawnych, specjalista ds. public relations, dziennikarz, ekspert WSB ds. komunikacji i mediacji. Mediator sądowy i trener mediacji. Trener warsztatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – rekomendacja trenerska I stopnia. Posiada bogate udokumentowane doświadczenie trenerskie –ponad 1400 godzin szkoleniowych dla nauczycieli, przedstawicieli biznesu, uczniów i studentów. Przez 12 lat pracowała w Sądzie Okręgowym w Opolu na stanowisku specjalisty ds. Public Relations, występując w programach telewizyjnych prowadząc kampanie społeczne. 10-letnie doświadczenie dziennikarskie – redakcja „Nowej Trybuny Opolskiej”.

  Właścicielka Instytutu Komunikacji O-Media.

   

  Marzena Śmierciak

  Prowadzi warsztaty logopedii medialnej, ucząc świadomego używania głosu, ćwiczenia dykcji i budowania wizerunku głosem, a także poprawnego mówienia do mikrofonu.

  Dziennikarka radiowa „z krwi i kości” , od kilkunastu lat pracująca w Radiu Opole, a zarazem dyplomowany logopeda. Pracując w radiu, realizuje swoją pasję, bo tak traktuje zawód dziennikarza. Wolny czas poświęca sztuce pięknego mówienia. Zaczynała jako reporter, od kilku lat słuchacze mogą usłyszeć jej głos w wiadomościach – przygotowuje i czyta serwisy informacyjne. Jest też współprowadzącą program poranny. Politolog ze specjalizacją dziennikarską oraz z języka francuskiego. Profesjonalna, uśmiechnięta, kontaktowa i kreatywna.

   

  Izabela Żbikowska

  Social media nie mają przed nią żadnych tajemnic, podobnie jak autoprezentacja. Prowadzi warsztaty z kompetencji miękkich: komunikacja interpersonalna, psychologia konfliktu, negocjacje, asertywność, zarządzanie stresem.

  Dziennikarz z ponad 10-letnim stażem, redaktor, psycholog ze specjalnością społeczną i śledczą, doświadczony szkoleniowiec.
  Dziennikarz największego ogólnopolskiego dziennika (reportaż, również dziennikarstwo newsowe) – specjalizuje się w krótkich formach, doskonale sprawdzających się w social media. Od 2013 roku pełni również funkcję redaktora. Prowadząc poszczególne wydania, zarządza 30-osobowym zespołem, dbając o najwyższe standardy pracy i profesjonalizmu. Prowadzi duże eventy, podczas których moderuje dyskusje i kieruje dynamiką spotkań.

   

  Robert Kowalczyk

  Specjalizuje się w szkoleniach biznesowych, zwłaszcza w zarządzaniu czasem według metodyki Quick Response Manufacturing.

  Doradca biznesowy, konsultant 4Results, były dyrektor i prezes zarządu spółek z kapitałem polskim i zagranicznym. Absolwent m.in. programu Executive MBA University of Minnesota i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

  W trakcie niemal dwudziestoletniej kariery zawodowej przeszedł drogę od inżyniera do prezesa zarządu. Z sukcesami realizował m.in. wysokobudżetowe transformacje międzynarodowych przedsiębiorstw produkcyjnych FMCG. Definiował struktury, tworzył narzędzia, budował zespoły i wdrażał procesy. Realizował projekty typu „green field” dla dostawców największych na świecie firm produkcyjnych z branży IT. Dokonywał wielopłaszczyznowych transformacji przedsiębiorstw w obszarach strategii, wizerunku, portfela produktów, kanałów dystrybucji, łańcucha dostaw i operacyjnych. Zarządzał firmami z kapitałem polskim i zagranicznym. Kreował politykę komunikacyjną i realizował strategie CSR w środowiskach wielokulturowych. Współpracował z kadrą zarządczą i ekspertami z krajów europejskich, USA, Rosji i Azji.

   

  Dr Anna Pawlak

  Specjalizuje się w szkoleniach prawniczych, z pasją i zaangażowaniem dzieląc się zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym, zwłaszcza w ochronie danych osobowych.

  Radca prawny, dr nauk prawnych. Łączy prowadzenie Kancelarii Radcy Prawnego z pracą adiunkta na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie, gdzie pełni także funkcję Kierownika Kliniki Prawa. W pracy naukowej specjalizuje się w prawach człowieka oraz socjologii prawa, szczególną uwagę poświęcając zagadnieniom komunikacji w dyskursie sądowego stosowania prawa. W działalności prawniczej - specjalista z zakresu prawa rodzinnego i cywilnego. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom niepełnosprawnym. Autorka wielu artykułów i publikacji o tematyce prawniczej, a także redaktor dwóch monografii prawniczych. Aktywny uczestnik wielu konferencji naukowych, w tym międzynarodowych. Od ponad 7 lat prowadzi zajęcia i warsztaty ze studentami i uczniami, a także szkolenia dla różnych grup zawodwych.

   

  Grażyna Górska

  Jej pasją są mediacje, którymi zajmuje się zawodowo od ponad siedmiu lat. Prowadzi szkolenia podstawowe oraz specjalistyczne z mediacji sądowych i pozasądowych, rodzinnych, gospodarczych, konstruowania ugód, jest trenerem mediacji VCC. Mediator stały przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, Opolu, Świdnicy i Sieradzu, założycielka i Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Mediatorów Cywilnych, właścicielka Kancelarii Mediacyjnej i Prawnej w Oławie, Mediator w Ośrodku Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców prawnych we Wrocławiu. Organizatorka Oławskich Konferencji Mediacyjnych. Jako prawnik z wieloletnim doświadczeniem w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych posiada znajomość przepisów prawnych, realiów prowadzenia działalności gospodarczej, umiejętność redagowania ugód mediacyjnych w każdej dziedzinie prawa oraz współpracy z profesjonalnymi pełnomocnikami.

   

  Dariusz Rogowicz

  Żołnierz zawodowy z 25-letnim stażem, weteran wojskowych misji zagranicznych w Macedonii, Kosovie, Afganistanie czy w Afryce, a zarazem pedagog specjalny i nauczyciel przedmiotowy na wszystkich szczeblach edukacyjnych, lubiący wyzwania. Rewalidacja uczniów SPE jest jego pasją, pracuje metodą arteterapii i socjoterapii. Swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje także jako nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, wykładając takie przedmioty jak pedagogika specjalna, czy też bezpieczeństwo danych osobowych. W pracy terapeutycznej dba o zamianę emocji w kreatywne działanie. W swojej pracy zawodowej zajmuje się szerokim spektrum działania w ramach ochrony informacji niejawnej, ochrony fizycznej oraz audytu RODO. Pisząc artykuły i robiąc krótkie reportaże fotograficzne dba o dobry wizerunek jednostki wojskowej. Specjalizuje się w komunikacji społecznej. Trener kompetencji postaw: innowacyjności, kreatywności i pracy zespołowej.

   

  Barbara Świerbińska

  Specjalistka ds. obsługi klientów kluczowych, skuteczna w pozyskiwaniu klientów, sprzedaży oraz budowaniu relacji biznesowych. Właściciel Firmy Media Publications, Dyrektor Marketingu Everest Climbing, wcześniej: doradca ds. Klientów Kluczowych PRO MEDIA wydawcy Nowej Trybuny Opolskiej oraz dyrektor marketingu wydawnictwa Press Media wydawcy magazynu CABINES – Kosmetyki Profesjonalne, doradca ds. Klientów Kluczowych Agencji Reklamowej LESPOL, specjalista ds. reklamy w Super Expresie Z wykształcenia magister edukacji wczesnoszkolnej, technik ekonomista, menadżer marketingu i sprzedaży, specjalista ds. rynku reklamy prasowej, rynku kosmetycznego i urządzeń sportowych, specjalista ds. obsługi klientów kluczowych, projektant urządzeń do masażu i ruchomych ścianek wspinaczkowych. Od 20 lat wdraża nowych pracowników działów handlowych i marketingu do pracy. Przeprowadziła ponad 300 godzin szkoleń wewnętrznych dla pracowników Nowej Trybuny Opolskiej, wydawnictwa PRESS MEDIA, Everest Climbing. Tematyka szkoleń obejmuje obszary: kontaktów z klientami, pozyskiwaniem nowych klientów, metodyki sprzedaży produktów, kultury organizacyjnej firmy, współpracy z MŚP oraz klientami korporacyjnymi, specyfiki sprzedaży lokalnej i globalnej, specyfiki sprzedaży targowej.

   

  Sławomir Mielnik

  Fascynuje go fotografia, za którą podąża od ponad 20 lat. Fotografuje ludzi, z którymi uwielbia rozmawiać. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Fotografia oraz Fotografię na Wydziale Operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. 19 lat zawodowej pracy jako fotoreporter w Gazecie Wyborczej i Nowej Trybunie Opolskiej. Jest współzałożycielem Fundacji 2.8 zajmującej się rozpowszechnianiem wiedzy nt. fotografii oraz współorganizatorem Opolskiego Festiwalu Fotografii. Zdobywca kilkudziesięciu nagród fotograficznych, krajowych jak i zagranicznych, m.in. w Londynie, Tokyo, Moskwie czy Los Angeles. Jako artysta pokazywany był na przeszło pięćdziesięciu wystawach. Zawodowo zajmuje się także filmowaniem i prowadzeniem warsztatów fotograficznych.