wczytywanie strony

Eksperci

  Dr Ewa Kosowska-Korniak

  Specjalizuje się w warsztatach kompetencji psychospołecznych z autoprezentacji i wystąpień publicznych, umiejętnie łącząc techniki warsztatowe z wiedzą prawniczą, doświadczeniem dziennikarskim oraz praktyką w sferze public relations. Dr nauk prawnych, specjalista ds. public relations, dziennikarz, ekspert WSB ds. komunikacji i mediacji. Mediator sądowy i trener mediacji. Trener warsztatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – rekomendacja trenerska I stopnia. Posiada bogate udokumentowane doświadczenie trenerskie –ponad 1400 godzin szkoleniowych dla nauczycieli, przedstawicieli biznesu, uczniów i studentów. Przez 12 lat pracowała w Sądzie Okręgowym w Opolu na stanowisku specjalisty ds. Public Relations, występując w programach telewizyjnych prowadząc kampanie społeczne. 10-letnie doświadczenie dziennikarskie – redakcja „Nowej Trybuny Opolskiej”.

  Właścicielka Instytutu Komunikacji O-Media.

   

  Marzena Śmierciak

  Prowadzi warsztaty logopedii medialnej, ucząc świadomego używania głosu, ćwiczenia dykcji i budowania wizerunku głosem, a także poprawnego mówienia do mikrofonu.

  Dziennikarka radiowa „z krwi i kości” , od kilkunastu lat pracująca w Radiu Opole, a zarazem dyplomowany logopeda. Pracując w radiu, realizuje swoją pasję, bo tak traktuje zawód dziennikarza. Wolny czas poświęca sztuce pięknego mówienia. Zaczynała jako reporter, od kilku lat słuchacze mogą usłyszeć jej głos w wiadomościach – przygotowuje i czyta serwisy informacyjne. Jest też współprowadzącą program poranny. Politolog ze specjalizacją dziennikarską oraz z języka francuskiego. Profesjonalna, uśmiechnięta, kontaktowa i kreatywna.

   

  Izabela Żbikowska

  Social media nie mają przed nią żadnych tajemnic, podobnie jak autoprezentacja. Prowadzi warsztaty z kompetencji miękkich: komunikacja interpersonalna, psychologia konfliktu, negocjacje, asertywność, zarządzanie stresem.

  Dziennikarz z ponad 10-letnim stażem, redaktor, psycholog ze specjalnością społeczną i śledczą, doświadczony szkoleniowiec.
  Dziennikarz największego ogólnopolskiego dziennika (reportaż, również dziennikarstwo newsowe) – specjalizuje się w krótkich formach, doskonale sprawdzających się w social media. Od 2013 roku pełni również funkcję redaktora. Prowadząc poszczególne wydania, zarządza 30-osobowym zespołem, dbając o najwyższe standardy pracy i profesjonalizmu. Prowadzi duże eventy, podczas których moderuje dyskusje i kieruje dynamiką spotkań.

   

  Robert Kowalczyk

  Specjalizuje się w szkoleniach biznesowych, zwłaszcza w zarządzaniu czasem według metodyki Quick Response Manufacturing.

  Doradca biznesowy, konsultant 4Results, były dyrektor i prezes zarządu spółek z kapitałem polskim i zagranicznym. Absolwent m.in. programu Executive MBA University of Minnesota i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

  W trakcie niemal dwudziestoletniej kariery zawodowej przeszedł drogę od inżyniera do prezesa zarządu. Z sukcesami realizował m.in. wysokobudżetowe transformacje międzynarodowych przedsiębiorstw produkcyjnych FMCG. Definiował struktury, tworzył narzędzia, budował zespoły i wdrażał procesy. Realizował projekty typu „green field” dla dostawców największych na świecie firm produkcyjnych z branży IT. Dokonywał wielopłaszczyznowych transformacji przedsiębiorstw w obszarach strategii, wizerunku, portfela produktów, kanałów dystrybucji, łańcucha dostaw i operacyjnych. Zarządzał firmami z kapitałem polskim i zagranicznym. Kreował politykę komunikacyjną i realizował strategie CSR w środowiskach wielokulturowych. Współpracował z kadrą zarządczą i ekspertami z krajów europejskich, USA, Rosji i Azji.

   

  Dr Anna Pawlak

  Specjalizuje się w szkoleniach prawniczych, z pasją i zaangażowaniem dzieląc się zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym, zwłaszcza w ochronie danych osobowych.

  Radca prawny, dr nauk prawnych. Łączy prowadzenie Kancelarii Radcy Prawnego z pracą adiunkta na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie, gdzie pełni także funkcję Kierownika Kliniki Prawa. W pracy naukowej specjalizuje się w prawach człowieka oraz socjologii prawa, szczególną uwagę poświęcając zagadnieniom komunikacji w dyskursie sądowego stosowania prawa. W działalności prawniczej - specjalista z zakresu prawa rodzinnego i cywilnego. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom niepełnosprawnym. Autorka wielu artykułów i publikacji o tematyce prawniczej, a także redaktor dwóch monografii prawniczych. Aktywny uczestnik wielu konferencji naukowych, w tym międzynarodowych. Od ponad 7 lat prowadzi zajęcia i warsztaty ze studentami i uczniami, a także szkolenia dla różnych grup zawodwych.

   

  Grażyna Górska

  Jej pasją są mediacje, którymi zajmuje się zawodowo od ponad siedmiu lat. Prowadzi szkolenia podstawowe oraz specjalistyczne z mediacji sądowych i pozasądowych, rodzinnych, gospodarczych, konstruowania ugód, jest trenerem mediacji VCC. Mediator stały przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, Opolu, Świdnicy i Sieradzu, założycielka i Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Mediatorów Cywilnych, właścicielka Kancelarii Mediacyjnej i Prawnej w Oławie, Mediator w Ośrodku Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców prawnych we Wrocławiu. Organizatorka Oławskich Konferencji Mediacyjnych. Jako prawnik z wieloletnim doświadczeniem w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych posiada znajomość przepisów prawnych, realiów prowadzenia działalności gospodarczej, umiejętność redagowania ugód mediacyjnych w każdej dziedzinie prawa oraz współpracy z profesjonalnymi pełnomocnikami.