wczytywanie strony
 
ul. Pomorska 3/9, 45-321 Opole
+48 609 825 055
kontakt@o-media.pl

#33 Chcesz mieć rację czy relację?

  Sztuka porozumiewania jest podstawą dobrego związku. Jeśli masz trudności z mówieniem w taki sposób, aby on zrozumiał Twój przekaz i z usłyszeniem, co On próbuje Tobie przekazać, ten odcinek jest dla Ciebie.

  Pokażę Ci, jak unikać dróg na skróty, takich jak milczenie lub manipulacja. Jak zadbać, by komunikacja była pełna i pozwalała wyrażać uczucia i potrzeby, dzięki czemu w Twoim związku znów będzie dobrze. Poczujesz motyle w brzuchu i radość z bycia razem.

  Sztuka porozumiewania się to słuchanie, odkrywanie przed innymi swoich myśli, wyrażanie swoich uczuć i potrzeb oraz wspólne rozwiązywanie problemów. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Dlaczego mamy z tym tyle problemów? Dlaczego często nie dajemy sobie prawa do mówienia o swoich potrzebach?

  Prawdopodobnie wiesz, że to, czy potrafimy się komunikować w rodzinie, zależy od naszego dzieciństwa. Dziecko ma potrzebę otwartego wyrażania swoich uczuć i pragnień, ale wielu dorosłych tę otwartość gasi i zabija mówiąc, co wypada a co nie, rozkazując, krytykując, porównując moralizując lub wyśmiewając emocje dziecka.

  Niewykluczone, że tak rozmawiali z Wami rodzicie. Są kiepskimi wzorcami komunikacji, a szkoła jest bardziej zajęta nauczaniem trygonometrii i cyklu rozrodczego pantofelka niż tak podstawowymi umiejętnościami jak słuchanie i mówienie o tym, co istotne. Dlatego w Waszych rozmowach często wygrywa EGO i chęć postawienia na swoim za wszelką cenę. Co zrobić, by w tym wszystkim nie zgubić relacji?

  Jeśli zainteresował Cię ten temat poszukaj na Facebooku grupy „Czy jestem zołzą, gdy mówię o swoich potrzebach” – https://kosowska-korniak.pl/kursy/czy-jestem-zolza-gdy-mowie-o-swoich-potrzebach/ kliknij i dołącz do wyzwania. Możesz podzielić się swoją refleksją na Instagramie @relacjenazakrecie, gdzie zamieściłam felieton na ten temat.

   

  Listen to "Chcesz mieć rację czy relację?quot; on Spreaker.

   


  Kalendarz szkoleń

  Chcesz poznać terminy najbliższych szkoleń online. Wszystkie wydarzenia są publikowane z wyprzedzeniem. Informacje znajdziesz także na profilu O-media na Facebooku.

  +48 609 825 055  Masz pytania?