wczytywanie strony
 
ul. Pomorska 3/9, 45-321 Opole
+48 609 825 055
kontakt@o-media.pl

#13 Co to znaczy być asertywnym?

  „Asertywność to moment, w którym odkrywasz, że to Ty jesteś jedyną osobą, która może mieć wpływ na Twoje życie”.

  To postawa życiowa, która pozwala nam podróżować przez życie z dużą świadomością własnego kierunku, własnego celu i własnych potrzeb. To także pełne wyrażanie siebie w kontakcie z drugą osobą.

  Dla mnie asertywność to bycie Sobą. To bycie autentyczną w tym co mówię, robię i jak żyję. To także patrzenie na siebie i na drugiego człowieka jak na najwyższą wartość, która wymaga szacunku i ochrony praw osobistych, co pozwala mi tworzyć stosunki z ludźmi oparte na zaufaniu i prawdomówności.

  „Ty masz prawo prosić, ja mam prawo odmówić. Ja mam prawo prosić, Ty masz prawo odmówić. Z wzajemnym szacunkiem, bez intencji ranienia” – to dla mnie najważniejszych prawo asertywności

  Asertywność jest umiejętnością, a nie cechą wrodzoną. Możesz stać się asertywny w dowolnym momencie swojego życia, zatem nie martw się, jeśli brak Ci asertywności. Możemy się jej uczyć wspólnie. W kolejnym odcinku poznasz techniki asertywnego reagowania na krytykę i asertywnego odmawiania.

   

  Listen to "Co to znaczy być asertywnym?quot; on Spreaker.

   

  Inspiracje:

  1.    Thomas A. Harris, Ja jestem OK - ty jesteś OK, Wydawnictwo Rebis, 2016
  2.    Maria Król-Fijewska, Piotr Fijewski, Asertywność menedżera, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Wyd. II, 2013.

   

   


  Kalendarz szkoleń

  Chcesz poznać terminy najbliższych szkoleń online. Wszystkie wydarzenia są publikowane z wyprzedzeniem. Informacje znajdziesz także na profilu O-media na Facebooku.

  +48 609 825 055  Masz pytania?